مطالب

نحوه بستن سیم آنتن

نحوه بستن سیم آنتن

نحوه بستن سیم و فیش آنتن کار ساده ای است ولی با این حال سوال خیلی از مشتری ها و همراهان الو الکتریک بود و برای همین در این پست آموزشش را قرار داده ایم :

اگر هنوز آنتن خود را نخریده اید می توانید از این صفحه آنتن دلخواه خود را چه رو میزی و چه هوایی انتخاب و خرید نمایید .

 

اکنون نحوه بستن سیم آنتن را مرحله به مرحله توضیح می دهیم :

مرحله اول

با کمک یک سیم‌‌چین، چاقو یا کاتر، کابل آنتن  را حدود ۲ سانتی‌‌ متر لخت کنید، سعی کنید که برش نازکی را حلقه‌‌ای به‌دور سیم بزنید تا سیم‌‌های افشان رشته‌‌ای آسیب نبینند، اکنون جدار پلاستیکی داخلی آن را نیز که دور مفتول پیچیده شده است حدود 5 سانتی‌‌متر برش دهید تا سیم مسی داخلی مشاهده شود. این بهتر است بدانید که اگر بعد از لخت شدن سیم، یک‌رشته سیم افشان با سیم مغزی تماس داشته باشد تلویزیون شما در گرفتن کانال‌‌های مختلف دچار مشکل خواهد شد.

 

مرحله دوم

  • در این مرحله آنتن را بردارید . بر روی برد آنتن دو حلقه را مشاهده می‌‌کنید که هم اندازه نیستند و یکی از حلقه‌‌ها بزرگ‌‌تر است و دیگر کوچک‌‌تر. این دو حلقه به وسیله سه عدد پیچ بر روی برد محکم بسته شده‌‌اند.
  • بخش افشانه سیم را در حلقه بزرگ‌‌تر گذاشته و بخش مغزی سیم را در داخل حلقه کوچک‌‌تر قرار دهید، سپس سه عدد پیچ گفته شده را دوباره به محکمی بسته و درب جعبه آنتن را ببندید.
  • اکنون پیچی را که در پشت جعبه آنتن قرار دارد باز کنید و جعبه را به قسمت میانی آنتن که محلی مخصوص به منظور قرارگیری پیچ و جعبه وجود دارد متصل نمایید، در نهایت پیچ را نیز محکم کنید.
  •  این جعبه از برد در برابر باران و آفتاب محافظت می‌‌کند، بنابراین پیشنهاد می‌‌کنیم که برای محافظت بهتر برد از آفتاب و باران، چند دور چسب پهن شیشه‌‌ای به دور جعبه بپیچید.

 

مرحله سوم

آنتن را بر روی پایه آن قرار داده و محکم ببندید. بهتر است که برای جلوگیری از جدا شدن سیم آنتن در هنگام وزش باد، با کمک چسب سیم آنتن را بر روی لوله محکم کنید.

مرحله چهارم

آنتن را در بالاترین بخش ساختمان نصب کنید، برای این کار می‌‌توانید از یک لوله استفاده کنید. لوله‌‌های آهنی مخصوص لوله‌‌کشی آب برای این کار مناسب هستند که می‌‌توان با استفاده از دو عدد بست و چهار عدد رول پلاک لوله را به دیوار متصل نمود. البته در صورتی که ارتفاع ساختمان شما هم‌‌اندازه و یا بیش‌‌تر از ارتفاع ساختمان‌‌های مجاور است دیگر نیازی به نصب لوله و قرار دادن آنتن در ارتفاع خیلی بالا وجود ندارد.

مرحله پنجم

اکنون وارد مرحله نصب فیش آنتن می‌‌شویم. برای این کار، قسمت جلویی سیمی را که از پشت بام به سمت پایین آمده است را لخت می‌‌کنیم، سپس با شل کردن پیچ مغزی فیش آنتن، مغزی کابل را درون فیش آنتن قرار می‌‌دهیم. دقت کنید که اگر سیم مغزی بیش از اندازه لخت شده باشد باید اضافه آن را با سیم‌‌چین کوتاه نمود.

در گام بعدی سیم‌‌های افشانه را به دور سیم آنتن می‌‌پیچانیم و سپس قسمت انتهایی مغزی فیش آنتن را که قرار است روی سیم‌‌های افشانه قرار داده شود، به کمک انبردست با دم باریک باز می-کنیم تا سیم‌‌های افشانه‌‌ در آن قرار بگیرند.

بعد از طی کردن مراحل گفته شده، روکش فیش آنتن را وارد سیم آنتن می‌‌کنیم و با بستن قاب روی آن کار را تمام می‌‌کنیم. حالا می‌‌توان فیش را به تلویزیون یا ستاپ باکس خود وصل کرد و از دیدن تصویر صاف و واضح لذت برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *